Stowarzyszenie Wspierania  Aktywności Społecznej STELLA

Zakończenie edycji KIS 2014

abc

W dniu 9 grudnia 2014 roku  Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej Stella, korzystając z uprzejmości Pana Wójta Gminy Wierzbica, zorganizowało w sali konferencyjnej Urzędu Gminy spotkanie podsumowujące realizację projektu

   „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych – edycja 2013-2014” Zadanie współfinansowane przez MPiPS.

Spotkanie było okazją do podsumowania działań projektowych, służyło promocji KIS, w którym uczestniczą osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji społecznej i zawodowej, było okazją do wyróżnienia postaw osób, które podjęły trud zmiany swojego życia, które aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych formach reintegracji.

Bardzo cieszymy się, że czas na spotkanie z uczestnikami Klubu znaleźli nie tylko pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej z Panią Kierownik Jadwigą Tywoniuk, ale również przedstawiciele Samorządu z Panem Wójtem Andrzejem Chrzastowskim oraz przedstawiciele Rady Gminy z Panem Krzysztofem Wojewódzkim – Przewodniczącym.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia zajęć w KIS oraz mieli okazję podzielić się refleksjami na temat celowości organizowania tego typu wsparcia.

 

Spotkanie przebiegło w miłej przedświątecznej atmosferze, były życzenia i co najważniejsze plany na przyszłość.  Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej...

PIERWSZY JARMARK AKTYWNOŚCI KOBIET - Żmudź-powiat chełmski

Dnia 27 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej w Żmudzi odbędzie się 

Pierwszy Jarmark Aktywności Kobiet.

Celem jarmarku jest prezentacja działalności społecznej i kulturalnej KOBIET z gmin powiatu chełmskiego.

W programie przewidziano bardzo dużo atrakcji w tym KONKURSY dla dzieci i dorosłych.

Organizatorem spotkania jest Wójt Gminy Żmudź oraz Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Stella”.

Startujemy o godzinie 13:00

 

Serdecznie zapraszamy

 

Uroczyste podsumowanie projektów w Klubie Integracji Społecznej w Wierzbicy (powiat chełmski)

 

W Wiejskim Domu Kultury w Wierzbicy dnia 10 grudnia podczas „Spotkania Wigilijnego” odbyło się uroczyste podsumowanie projektów: „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych” realizowanego w ramach programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu” - edycja 2011-2015 oraz usługi reintegracji społecznej i zawodowej dla grupy 7 osób w ramach Klubu Integracji Społecznej dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy związanej z realizacją projektu pt.: „Wspólna sprawa wspólne dobro”. 

Czytaj więcej...

Skrzydlaci goście w Klubie Integracji Społecznej PAPUGI

 

„Gadułami są papugi,
mają język ciut za długi.
Gdy powierzysz im sekrecik,
zaraz fama w świat poleci,
bo te ptaki, tak już mają,
co usłyszą powtarzają”.

Dzieci zaprosiły swoje zaprzyjaźnione skrzydlaki do Klubu Integracji Społecznej w Wierzbicy - zabawa była przednia gdyż kolorowe papużki cały swój pobyt w KIS spędziły na głowach dzieci -nikt się nie martwił że któraś z nich gdzieś sobie odleci…

Czytaj więcej...

Święto plonów w wierzbicy

 

16 września 2012 r. na obiektach Integracyjnego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Wierzbicy odbyły się dożynki Gminne. Uczestniczki Klubu Integracji Społecznej miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności manualnych nabytych podczas zajęć.Dożynki rozpoczęła msza święta w intencji rolników. Po nabożeństwie rozpoczęły się występy gości. Kolejnym punktem była „Biesiada z Cykadami”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, jak również Turniej Sołectw.

Czytaj więcej...

Konkurs „Moje wymarzone wakacje”

 

Dnia 6 sierpnia w Klubie Integracji Społecznej mającym siedzibę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbicy odbył się konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje”. W konkursie wzięły udział dzieci uczestników KIS-u. Wręczenie dyplomów uczestnikom zabawy odbyło się 8 sierpnia z rąk Wiceprezesa Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Społecznej „Stella” Pani Edyty Deszczka.

dsc03032 320x213

 

Czytaj więcej...

POŚREDNICTWO PRACY W KIS

 

Mamy już za sobą warsztaty z zakresu pośrednictwo pracy, aktywnego poszukiwanie pracy, oraz potrafimy przygotować dokumenty aplikacyjne.

Czytaj więcej...

KIS Wierzbica rozpoczyna swoją działalność

 

Pierwsze zajęcia w Klubie Integracji Społecznej w Wierzbicy odbyły się 02.07.2012 r. Dzień ten rozpoczął cykl warsztatów integracyjnych -praca w grupie. Realizacjatych zajęć służyć ma poznaniu i integrowaniu członków grupy, nauka współdziałania. Wykorzystanie różnych technik w celu wprowadzenia dobrego nastroju i życzliwej atmosfery w grupie. Rozwijanie empatii, ćwiczenie komunikacji z twórczym myśleniem – mają zapewnić poczucie bezpieczeństwa i tożsamości z grupą. 

m

 

Czytaj więcej...

Koncert dla Mai

 

Dnia 22 marca 2012 roku w Gminnym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dubience odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierane były środki na leczenie i rehabilitację 1,5 rocznej Mai – mieszkanki gminy Dubienka.
Inicjatywą uczestniczek KIS było wystawienie na kiermaszu i na aukcji wszystkich prac manualnych wykonywanych podczas zajęć.

Czytaj więcej...

Wigilja 2011 w KIS Dubienka

 

 

W poniedziałek 19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne przygotowane przez uczestniczki KIS. Na spotkaniu obecny był wójt oraz przewodniczący rady gminy Dubienki oraz p. dyr. PUP w Chełmie. Podczas spotkania omówiono dotychczasową realizacje projektu, uczestnicy podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

 

 

Czytaj więcej...

fio 200x

konwent fundacja_cmyk

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour