Stowarzyszenie Wspierania  Aktywności Społecznej STELLA

Nasz drugi DanQuest - "Chełm jest jego imię ..."

Już jest. Nasz drugi DanQuest. "Chełm jest jego imię ..."

 

Czytaj więcej...

Co wiesz o wolontariacie?

Często słyszymy, że wolontariat jest modny. Wolontariat jest promowany przez media, szkoły włączają młodzież w działalność wolontarystyczną, upatrując w nim wartościowy element procesu wychowania i edukacji. Opracowano także przepisy, które regulują ten rodzaj działalności.

Warto jednak wiedzieć, że nie jest on niczym nowym. W naszą kulturę i historię wpisał się dawno. Już Henryk Sienkiewicz w „Potopie” pisze o „wojskach wolontariackich”, czyli wojskach ochotniczych.

Idea pomagania jest głęboko zakorzeniona nie tylko w religii ale także w kulturze i naszej historii. Wolontariat jaki znamy w XXI wieku jest efektem kształtowania się pewnych idei mających swoje źródła już w antycznej Grecji.

Skąd wziął się wolontariat?

Czytaj więcej...

Warsztaty fotograficzne - teoria

Jaki obiektyw wybrać?

To jeden z ważnych tematów warsztatów fotograficznych.

Czy jakość zdjęcia zależy tylko od obiektywu?

Czytaj więcej...

Nasi wolontariusze w V Chełmskim Biegu Niepodległości

Wczoraj, 11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości nasi wolontariusze czynnie uczestniczyli w organizacji i prawidłowym przebiegu V Chełmskiego Biegu Niepodległości.

Czytaj więcej...

Warsztaty ROBIMY QUEST!

Czym jest Quest? Ja się tworzy questy? O tym dowiedzą się nasi wolontariusze w trakcie warsztatów ROBIMY QUEST!

Poznają także elementy historii naszego miasta, najciekawsze zabytki historyczne oraz ciekawostki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Czytaj więcej...

Uczestnicy Mobilnego Klubu Wolontariatu porządkowali opuszczone groby.

W dniu 30 października  w ramach kolejnej akcji wolontarystycznej uczestnicy Mobilnego Klubu Wolontariatu porządkowali opuszczone groby na Cmentarzu przy ul. Lwowskiej.

Czytaj więcej...

Plener fotograficzny.

Kolejny plener fotograficzny i efekty pracy naszych uczestników.

Czytaj więcej...

Prace remontowo - porządkowych w Hoteliku dla psów u psiej mamy

W sobotę - 16 października grupa wolontariuszy Mobilnego Klubu Wolontariatu po raz drugi wzięła udział w pracach remontowo - porządkowych w Hoteliku dla psów u psiej mamy.

Boksy odnowione, teren wysprzątany, psy wyprowadzone.

Czytaj więcej...

Żakinada

W dniu 15 października nasi wolontariusze brali udział w ŻAKINADZIE na placu dr E. Łuczkowskiego. Organizatorem był MOPR oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie.

Celem wydarzenia była integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk poprzez promocję trzeźwości i zdrowego stylu życia. W czasie wydarzenia można było zaprezentować swoje talenty, uczestniczyć w artystycznych warsztatach. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki i robienie figur z balonów.

 

Czytaj więcej...

fio 200x

konwent fundacja_cmyk

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour