Stowarzyszenie Wspierania  Aktywności Społecznej STELLA

KURIER LUBELSKI pisze o aktywnych kobietach z powiatu chełmskiego (2)

 CZY WARTPO BYĆ AKTYWNYM – DEBATA PUBLICZNA W RUDZIE HUCIE  

 

 

KURIER LUBELSKI pisze o aktywnych kobietach z powiatu chełmskiego

 CZY WARTPO BYĆ AKTYWNYM – DEBATA PUBLICZNA W RUDZIE HUCIE  

 

 

Warsztaty z rękodzieła

Dnia 24 października 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Żmudzi Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej Stella zorganizowało warsztaty z rękodzieła. Spotkanie poprowadziła Pani Katarzyna Sokołowska a także Edyta Deszczka, Katarzyna Janiak Olszacka i Anna Domińczuk. Gościnnie odwiedziła nas także Pani Jolanta Bureć kierownik OPS. Wspierały nas także nasze Panie: Małgorzata Olszewska  i Lucyna Białowąs oraz Panie biorące udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 

Warsztaty trwały dwie godziny. Ozdabialiśmy materiałowe torby techniką decoupage. Najpierw z serwetek wycinaliśmy różne wzory, a następnie za pomocą kleju przyklejaliśmy wzory na torby. Po naklejeniu suszyliśmy je suszarkami. Następnie nakładaliśmy drugą warstwę kleju i ponownie suszyliśmy. 

Warsztaty były bardzo ciekawe.  Każdy był zadowolony ze swojej pracy.  Po zajęciach czekał na nas słodki  poczęstunek.  Chcielibyśmy, żeby warsztaty plastyczne odbywały się jak najczęściej.

Tekst: Agata Kubów, Wiktoria Głowacka

Czytaj więcej...

„Piszą o nas w prasie…” GMINA LEŚNIOWICE (powiat chełmski)

 Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Leśniowice i…
KSIĘGA POTRAW REGIONALNYCH,
która jest rezultatem Konkursu Kulinarnego
„Ocalić od zapomnienia
-kultywowanie tradycji kulinarnych na terenie gminy Leśniowice”,
zorganizowanego podczas Dożynek Gminnych w dniu 18.08.2013 r.

Czytaj więcej...

SENIORKA ROKU 2013 (powiat chełmski)

 

Aktywna kobiety, które ukończyły 60 lat, udzielające się dla lokalnego środowiska, realizujące swoje pasje mają okazję zgłosić swoją kandydaturę i wziąć udział w konkursie „Seniorka Roku 2013”. Wśród pierwszych kobiet, które zgłosiły się do konkursu  jest Pani Krystyna Szwedo Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”( uczestniczka projektu "Siec wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich"). Tak więc głosujmy na  aktywną Panią Krysię…

 

Czytaj więcej...

UWAGA WAŻNA WIADOMOŚĆ (powiat chełmski)

 

Już 29.08.2013 r. w ramach kolejnych działań projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich” odbędzie się szkolenie warsztatowe „PARTYCYPACJA”, na które serdecznie zapraszamy nasze AKTYWNE KOBIETY Z POWIATU CHEŁMSKIEGO.

Miejsce szkolenia:

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie,sala konferencyjna (nr.100) 

Plac Niepodległości 1
22-100 Chełm

 

 

Osoba do kontaktu: Magdalena Nadolska (tel. 509-681-359)

Wizyta studyjna

W dniach 13-15.03.2013 r. odbyła się wizyta studyjna w wybranych gminach powiatu chełmskiego pt. „Lokalne inicjatywy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej. Aktywna Polityka Społeczna w wybranych gminach.”

W ramach wizyty studyjnej gościliśmy pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej w tym administracji rządowej z różnych stron Polski. Nasi goście mogli bliżej poznać działalność placówki: Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, a także funkcjonowanie Klubu Integracji Społecznej w Wierzbicy, mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami lokalnych NGO i jednostek gminnych działających w obszarze APS. Odwiedzili również Gminę Sawin –gdzie odbyło się spotkanie z pracownikami OPS i instytucji współpracujących Temat: Aktywna polityka społeczna w gminie wiejskiej – prezentacja efektów projektów systemowych realizowanych przez OPS instytucje otoczenia OPS.

Czytaj więcej...

Relacja z konferencji „Rola kobiet w lokalnych społecznościach”

która odbyła się 19.02.2013 r. w Karczmie Żmudź w ramach realizowanego w powiecie chełmskim projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na obszarach wiejskich”

 

ROLA KOBIET W LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCIACH

Projekt „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na obszarach wiejskich” realizowany na terenie powiatu chełmskiego rozpoczęła 19 lutego 2013 roku konferencja „Rola kobiet w lokalnych społecznościach”, która odbyła się w Karczmie Żmudźw Żmudzi -jednej z gmin która przystąpiła do projektu. Uczestnikami konferencji byli zaproszeni goście wśród których nie zabrakło przedstawicieli samorządów, lokalnych organizacji pozarządowych oraz uczestniczek projektu.

Miłą atmosferę podczas konferencji zapewnił występ zespołu młodzieżowego „Nastolatki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dubience. Konferencja poświęcona była prezentacji celów projektu i zdiagnozowanych potrzeb omówieniu metod pracy w projekcie oraz prezentacji problemu partycypacji kobiet w wybranych krajach. Wiodącym celem konferencji było wzajemne poznanie się uczestników projektu.Wydarzenie było także okazją do wymiany doświadczeń na tematkomunikowania się organizacji z samorządem. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja na temat partycypacji kobiet wśród samorządowców.

Czytaj więcej...

Pierwsze działania projektowe już za nami.

Pierwsze działania projektowe realizowane na terenie powiatu chełmskiego obejmowały:

  1. Wybór dziesięciu gmin do realizacji działań projektowych. W tym celu przeprowadzono rozeznanie, odpowiadające na pytanie które z samorządów są chętne do współpracy i wypełnienia ankiet projektowych, sporządzono bazę danych organizacji i grup nieformalnych działających w poszczególnych gminach. Nawiązano współpracę ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Ziemi Chełmskiej w celu konsultacji trafności wybranych gmin.
  2. Przygotowanie bazy danych organizacji i lokalnych liderów działających w poszczególnych gminach.

    Czytaj więcej...

fio 200x

konwent fundacja_cmyk

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour